e

ABD ve Kanada Buz Tuttu

51 Okunma — 27 Aralık 2022 15:59
avatar

admin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

  ABD’de, Tarihi bir kar

ABD’de Yüzyılın tipisi’nin en az 28 can aldığı Buffalo’da ortaya çıkan görüntüler Kar’ın ne kadar etkili olduğu görüldü.

Düşük hava basıncı ve şiddetli fırtınayla ortaya çıkan tarihi tipiABD‘de onlarca insanın hayatını kaybetmesine ve bazı şehirlerin ‘savaş alanı’na dönüşmesine yol açtı. Kuzey Kutbu’ndan güneye doğru ilerleyen Eliot kar fırtınası, hafta sonu ABD ve Kanada’ya ulaştı

Beyaz kıyamet Buz tutan şehirde şok görüntüler

Salı sabahı itibarıyla ABD ve Kanada’da can kayıpları 50’yi geçti. Eliot kar fırtınasının beyaz kıyamete dönüştüğü yer ise, New York eyaletine bağlı Buffalo şehri oldu. Amerika’nın Kanada sınırı yakınındaki Erie Gölü’nün kıyısında bulunan Buffalo kenti ve çevresi, kelimenin gerçek anlamıyla buz tuttu. Buffalo ve çevresinde yaşayanlar, tamamıyla buz tutan evleri, iskeleleri ve açılmayan kapıların görüntülerini sosyal medyada paylaşıyor.

Beyaz kıyamet Buz tutan şehirde şok görüntüler

Dahası, ABD’li yetkililerin ‘Yüzyılın tipisi’ adını verdiği afet nedeniyle yollarda oluşan yaklaşık 2 buçuk metre yüksekliğindeki kar yığınları, geleneksel kar küreme araçlarıyla temizlenemedi.

ABD’li yayın kuruluşu CBS’e konuşan bir baba, küçük çocuklarıyla birlikte yolda kaldığını, Pazar günü kurtarılmak için 11 saat beklemesi gerektiğini anlattı.

Beyaz kıyamet Buz tutan şehirde şok görüntüler

İnternet üzerinden bölge sakinlerinin yardımını talep eden Buffalo Polis Teşkilatı, ‘kar mobil aracı olan ve yardım etmeye istekli’ kişilerin gerekli talimatlar için arayabilecekleri bir telefon hattı açtı.

 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

ABD ve Kanada Buz Tuttu