duyuru
App Store facebook twitter instagram skype

Bitcoin (BTC) Sohbet Forum

Bitcoin Gercek hayatta da oldugu gibi cuzdanınızı guvene almalısınız. Bitcoin dunyanın her yerinden alısverisi cok kolaylastırıyor ve paranızı kontrol altına almanızı saglıyor. Tabii ki boyle onemli ozellikler onemli guvenlik endiselerini de beraberinde getiriyor. Bitcoin dogru kullanılırsa cok guvenli olabilir. Unutmayın ki paranızı korumak icin aldıgınız guvenlik onlemleri sizin sorumlulugunuzdadır.

Bitcoin Genc ekonomisi, alısılmamıs dogası ve bazen likit olmayan piyasası nedeniyle bir bitcoinin degeri kısa surede kestirilemeyecek kadar artıp azalabilir. Bu yuzden birikimlerinizi bitcoin hâlinde tutmanızı onermeyiz. Bitcoin yuksek riskli mulk sayılmalıdır, ve kaybedemeyeceginiz miktarda parayı asla Bitcoin olarak saklamamalısınız. Bitcoin hâlinde odeniyorsanız cogu hizmet sunucusu anında yerel para biriminize cevirir.

Bitcoin ile yaptıgınız hic bir islem geri donusumlu olamaz, sadece odemeyi alan kisi tarafından geri odeme yapılabilir. Bu yuzden tanıdıgınız ve guvendiginiz sirketlerle ve insanlarla ya da unlu sirketlerle is yapmaya dikkat etmelisiniz. Onların tarafından, sirketler musterilerine gosterdikleri odeme taleplerini kontrol altında tutmalıdır. Bitcoin imla hatalarını tespit ederek genellikle gecersiz bir adrese yanlıslıkla para gondermenize izin vermez. Gelecekte musterilere daha fazla secenek ve guvenlik saglamak amacı ile ek servisler cıkabilir.

Bitcoin gizliliginizi korumak icin biraz efor sarfetmeniz gerekiyor. Bitcoin islemleri halka acık depolanır ve kalıcı bir sekilde agda yerini alır. Yani butun Bitcoin islemleri ve bakiyeler herkes tarafından goruntulenebilir. Bir satın alma veya diger durumlarda acıklanan isimler dısında sadece islem adresleri goruleceginden kullanıcının kimlik bilgileri gizli kalmaya devam eder. Bu, Bitcoin adreslerinin nicin yalnızca bir defa kullanılması gerektiginin sebeplerinden birisidir. Asla unutmayın ki saglam adımlar atarak gizliliginizi korumak sizin sorumlulugunuzdadır.

Bir Bitcoin islemi bir kac saniye icinde gerceklesir ve takip eden 10 dakika icinde onayını almaya baslar. Bu sure boyunca tamamlanmıs bir islem gibi gorunse de hala geri alınabilirligini korur. Kotu niyetli kullanıcılar hile yapmayı deneyebilirler. Eger onay bekleyemeyecekseniz, dusuk bir islem ucreti talep ederek yada guvenli olmayan islem tespit sistemi kullanarak guvenligi saglayabilirsiniz. 1000$ gibi yuksek ucretli odemelerde 6 yada daha fazla ayrı onay almanız onerilir. Her bir onay yapılan islemin geri donme riskini katlanarak azaltır.

 

Cevap bırakın

Sohbet Odaları Chat

Sohbet kanalları içerisinde sizlere ve isteklerinize mutlaka cevap verecek bir sohbet odası ya da birisi bulunacaktır. Uzun yıllar hizmet veren sohbet odamız keyfi ve rahatlığı içerisinde doyasıya sohbet edebilirsiniz.

Takip Et

Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın!

facebook twitter instagram skype
© 2021 Copyright - Esunus Bilişim Çözümleri